A végletekig kiélezett párharcon vannak túl a felnőttek

Szerdán került megrendezésre a megyei kupa 2. fordulója, ahol csapatunk az első osztályú Vértesszőlőst fogadta.

Nagyon készültünk erre az összecsapásra, hiszen meg szerettük volna mutatni, hogy akár egy bravúrra is képesek vagyunk magasabban kvalifikált ellenfelünknél. Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, hiszen próbàlt letámadással indítani a vendég gárda, akik sokszor lépték át a szabályos szerelés fogalmát, illetve elég arrogáns magatártást mutattak az egész mérkőzés alatt, de álltuk a sarat. Olyannyira, hogy többször domináltunk a középpályán, és dolgoztunk ki veszélyes helyzeteket. A 15. percben aztán egy véleményes 11-eshez jutottak a vendégek, de kapusunk, Kocsis Márton bravúrral hárította azt. Nemsokkal később egy szép kombináció után aztán megszerezték a vezetést. Nem lógattuk a fejünk, és mentünk, küzdöttünk tovább. Olyannyira, hogy a 37. percben Vörös Dániel nagyszerűen rúgta el a szabadrúgást, így 1-1 volt a félidő vége.

A második játékrészben sem vettünk visszább, és itt is meg voltak a helyzeteink. Többször mentett a kapusuk óriásit, így megúszták a gólt. Ellenfelünk továbbra sem tudott nagyon játszani ellenünk, leginkább a felîvelt labdákkal próbálkoztak, amiket rendszerint hárítottunk. A mérkőzés vége felé azért màr érződött rajtunk, hogy fáradunk, sokszor veszítettünk labdát. A 81. percben sajnos egy szöglet után tisztán ugorhatott fel fejelni az egyik vendégjátékos, így 2:1 volt a javukra. A 90. percben aztán jöhetett volna a dráma, hiszen Vörös Dánielt centikkel a 16-oson belül buktatta az ellenfél, de a sporttárs nem fújta be a büntetőt, csak szabadrúgást ítélt, ami sajnos célt tévesztett.

Csapatunk előtt le a kalappal, hiszen óriást küzdöttek a mai meccsen, ahol a továbbjutást is megérdemelték volna.

Csolnok – Vértesszőlős 1:2
Gól: Vörös Dániel